Mazurek Dopisz komentarz do postu Wysłany: 01-04-2018, 14:43  #1

Junior Admin

Informacje:

Należy do:
Junior AdminUżytkownik

Reputacja: 55/48

Witajcie!

Jesteśmy niezmiernie dumni z faktu, iż wreszcie możemy ogłosić, że długo wyczekiwana ranga Weteran jest gotowa!

Tytuł ten jest niczym innym jak wyróżnieniem dla graczy o charakterze legendarnym na serwerze. Długo zastanawialiśmy się jak docenić ponadprzeciętne zaangażowanie niektórych graczy w rozwój swojego ukochanego serwera i tak oto powstała ranga Weteran, która będzie mienić się złotym prefixem na serwerze i miejmy nadzieję zwróci uwagę innych graczy, aby każdy dążył do takiego statusu i tworzył kolejne karty historii swojego serwera!

Sposób zdobycia takiego tytułu jest bardzo prosty. Kiedy Opiekun, Junior Admin czy Administrator uzna, że dana osoba ma charakter legendarny i swoim zaangażowaniem pomagał zmieniać losy serwera – będzie to oczywiście subiektywna opinia kogoś z wyżej wymienionej trójki, jednakże odpowiednio uargumentowana!

Ponadto został stworzony dział "Weteran", aby opiekunowie składali w nim nominacje wyróżniających się osób z serwera i wszystko było jawne dla każego z użytkowników forum jak i graczy serwera. Koniec końców kiedy nominowany zyska poparcie [email protected], tudzież Administratora zostnie to oczywiście ogłoszone w dziale Awanse z odpowiednią argumentacją, aby nikt nie miał wątpliwości czemu to właśnie on zasłużył.

Dążymy do tego, aby serwery były ciekawe nie tylko przez pryzmat swojej charakterystyki i samej rozgrywki, ale przez całą otoczkę z nim związaną. Uważamy, że docenienie osób, które traktowały dany tryb jako swoje miejsce katharsis będzie kolejnym elementem tworzącym to wszystko i pomoże pokazać, że owy serwer nie jest tylko tym co mamy na ekranie, a posiada swoją historię, jest co wspominać i warto się tym zainteresować chociażby właśnie poprzez dialog z takim Weteranem. 

4

Im Me Dopisz komentarz do postu Wysłany: 01-04-2018, 14:53  #2

Użytkownik

Informacje:

Należy do:
Użytkownik

Reputacja: 118/92

Dobra, dobra Kapcer, lepiej się przyznaj kto Ci to pisał leniu? Albo ile miesięcy pracowałeś nad tym tematem ;p Bo z Twoim zapałem i prędkością działania na pewno to trochę potrwało xD 

2

pawelisto2 Dopisz komentarz do postu Wysłany: 01-04-2018, 15:41  #3

Użytkownik

Informacje:

Należy do:
Użytkownik

Reputacja: 99/49

To teraz czekamy na pierwszych weteranów swoich serwerów!

Jestem top1 i nie pierdziele głupot - tak mi Wujek H. kazał.

SeeQ Dopisz komentarz do postu Wysłany: 01-04-2018, 15:46  #4

Użytkownik

Informacje:

Należy do:
Użytkownik

Reputacja: 8

Kolejna nowość zawitała na nasze serwery, urozmaicenia się zawsze przydadzą!

1

oko diabła Dopisz komentarz do postu Wysłany: 02-04-2018, 01:26  #5

Użytkownik

Informacje:

Należy do:
Użytkownik

Cytuje

"Tytuł ten jest niczym innym jak wyróżnieniem dla graczy o charakterze legendarnym na serwerze. Długo zastanawialiśmy się jak docenić ponadprzeciętne zaangażowanie niektórych graczy w rozwój swojego ukochanego serwera i tak oto powstała ranga Weteran, która będzie mienić się złotym prefixem na serwerze i miejmy nadzieję zwróci uwagę innych graczy, aby każdy dążył do takiego statusu i tworzył kolejne karty historii swojego serwera!"

Czytając ten fragment od razu nasuwa mi się jedna myśl. Jest to ranga przeznaczona m.in. dla osób zasłużonych dla danego serwera. Tylko czy ta ranga poza prefixem będzie posiadać jakieś dodatkowe przywileje? Wiecie, jeżeli ktoś bardzo przysłużył się do rozwoju danego serwera i otrzymał te range to fajnie, ale w jaki sposób ma to zachęcić nowe osoby do 'rywalizacji' o nią. Po prostu ranga sama w sobie nie będzie wystarczającą motywacją żeby się o nią ubiegać. Zauważcie, że dużo osób walczy w topce, ale dlaczego walczy? Ponieważ za topkę jest VIP, a VIP daje przywileje na serwerze. I tutaj nie chodzi mi o to, że taki Weteran musi mieć pierdyliard dodatków. Po prostu pomyślałbym nad dodaniem czegoś co będzie go wyróżniało na tle innych graczy, ale niekoniecznie dawało mu władzę lub przewagę nad nimi. Podobno ranga Weteran ma w pewnym stopniu zastępować rangę Support. Jeżeli tak to pasowałoby podrasować ją pod względem pomocy dla graczy. Dodać przywileje które umożliwią takim Weteranom łatwe pomaganie nowym graczom, informowanie ich o dostępnych komendach, itp. 

Next! Dopisz komentarz do postu Wysłany: 02-04-2018, 01:39  #6

Admin - Retakes OP

Informacje:

Należy do:
Admin - Retakes OPUżytkownik

Reputacja: 18/9

Nie każdy wie, że za topke jest VIP. Poza tym sądzę, że osoba, która będzie dazyla do weterana i tak go nie dostanie. Co z tego, że będzie dużo grała? Weteran to z założenia nie miała być osoba, która gra dużo, jest ciągle top1 i wogole jest świetna. Powinna to być osoba, która serwer zna jak własną kieszeń.
Osoba dążąca do weterana nie powinna grać tylko dla rangi. Powiedzmy, że ją nawet dostanie. I co? Osiągnęła cel na tym serwerze, idzie dalej. W końcu przecież się znudzi. Cały jej cel polegał na tym  żeby ta range zdobyć. Gra powiedzmy pół roku na serwerze. 

Co innego weteran, który gra na serwerze powiedzmy 3 miesiące. Był adminem przez jakiś czas. Podczas bycia adminem, wprowadził masę pomysłów, które zostały lub miały być zrealizowane. Jest to osoba, która mocno przyczyniła się do rozwoju serwera i jego społeczności. Powiedzmy musiała zrezygnować z przyczyn prywatnych.

I dlaczego nie dać by takiej osobie weterana? Skoro dużo zrobiła dla serwera, dlaczego nie ma mieć czegoś w zamian. 

Osoby, które będą za wszelką cenę zdobyć weterana, grając długo i dużo na serwerze tylko i wyłącznie dla przywilejów owej rangi, nie mogą mieć szans na nią. 

Poza tym to opiekun składa propozycje dodania rangi. 

Jak ty byś byl Opiekunem to komu byś dał weterana? Osobie, która gra pół roku i zrobi wszystko żeby zdobyć range? Czy może byłemu adminowi, który w dużym stopniu przyczynił się do rozwoju serwera?

Poza tym  czy naprawdę chcesz, żeby o tą walkę, jak napisałeś, rywalizowano? Chyba nie o to chodzi  żeby iść zgodnie z zasadą 'po trupach do celu'  nieprawdaż?

→Jedna, wielka patologia←

pawelisto2 Dopisz komentarz do postu Wysłany: 02-04-2018, 02:10  #7

Użytkownik

Informacje:

Należy do:
Użytkownik

Reputacja: 99/49

Zapewne z czasem pojawią się jakieś bajery dla Weteranów. Oczywiście bajery nie wpływające na poziom jego gry(żadnych vipów, kredytów etc.)
Ciekawym rozwiązaniem, aby go wyróżnić będzie na pewno dodanie kolorowego pisania na czacie, informacji na csay, że Weteran wchodzi czy też innych sposobów wyróżniania go. Jednakże na wszystko przyjdzie pora, póki co Weteran ma niecały jeden dzień, więc głupotą byłoby już dodawanie mu Bóg wie czego skoro nie wiemy jeszcze jak to się przyjmie na serwery i czy w ogóle w jakimś stopniu się rozrusza.

Póki co jestem jedynym Weteranem na całej sieci, więc mi też głupio byłoby pisać jakiekolwiek propozycje pod to, bo byłyby to moje oczekiwania, a lepiej poczekać aż zbierze się jakaś większa grupka i wtedy każdy z nich będzie mógł przedstawić swój punkt widzenia co by chciał jako Weteran mieć.

Ponadto czekamy na pierwsze nominacje pod taką rangę i zobaczymy co z tego wyjdzie. Mam nadzieję, że na dniach ktoś otworzy worek z Weteranami i opiekunowie chętnie zaczną nagradzać legendy swojego serwera :)

A co do zainteresowania ludzi tą rangą...koniec końców to nie gracz szuka tej rangi, a raczej ta ranga ma poszukać gracza, że tak powiem. W tym chodzi o to, że nie można ot tak postanowić: "zostanę Weteranem", to jest raczej na zasadzie nie znasz dnia, ani godziny kiedy Twoje zasługi zostaną docenione. Przynajmniej takiego przeznaczenia jej pragnę. Wiadomo, że kiedy gracze będą widzieć kogoś z rangą Weteran to będą się nim interesować i profitami tej rangi. Jeśli jednak już na starcie postanowi, że taka ranga Weteran to bez sensu skoro nic nie daje i nie chce o nią się ubiegać to...podjął bardzo dobrą decyzję, bo sieć nie potrzebuje osób, które oczekują od razu czegoś w zamian za coś tak prozaicznego jak ZAANGAŻOWANIE. Albo chcesz pomagać i być zaangażowany, albo będziesz rzucać różnymi sztucznymi propozycjami na lewo i prawo przez jakiś okres czasu i wypytywać czy już zasłużyłeś na Weterana tak jak to niektórzy robią ubiegając się o admina - napisze szybko kilka postów, dostanę admina i zniknę. Mam nadzieję, że będą pojawiać się osoby, które ciężką pracą zapracują na ową rangę. Jednak co z tego wyjdzie? Czas pokaże. Może za jakiś czas trzeba będzie usunąć tę rangę przez za małe zainteresowanie, ale tak jak Jan Moll powiedział: "Kto nie ma odwagi iść na przód ten nigdy do niczego nie dojdzie" - jemu też próba przeszczepu się nie powiodła, ale zainspirował dzięki temu innych do działania.
Na pewno teraz wszystko w rękach opiekunów, aby wyłapywali takie legendy, doceniali ich zasługi i na każdym z serwerów pojawiał się jeden, dwóch takich i gracze widzieli, że działamy i doceniamy nie tylko adminów, czy opiekunów, którzy płacą składki i pilnują porządku, a potrafimy też nagrodzić graczy, którzy pomagali serwerowi swoim zaangażowaniem.
Przykładowo na ZM widzę jeszcze jednego kandydata na Weterana, który niekoniecznie już bije się o rankingi, ale zawsze tu wraca na serwer, wie o nim dużo i jest rozpoznawalny przez kilka "pokoleń" graczy. Niejednokrotnie pomagał innym, dalej pomaga, na admina póki co nie wróci, więc odpowiednim uhonorowaniem i docenieniem, że robił to jako admin i dalej to robi jako zwykły gracz jest nadanie rangi Weteran. Jeśli się nie zgodzi na przyjęcie takiego tytułu to na pewno szkoda, bo nam też zależy na tworzeniu historii serwera, sieci i żeby grono osób tworzących to wszystko się powiększało, ale na pewno nie załamiemy się z tego powodu, bo ludzie nie potrafią docenić prostych gestów i życzliwości.

Tak jak na początku pisałem, nad prostymi profitami w celu WYRÓŻNIENIA Weterana z pewnością można pomyśleć, ale na łączenie go z vipem, czy profitami ułatwiającymi mu rozgrywkę bym nie liczył - przynajmniej ja jestem temu przeciwny.
No, ale ja to ja :P Pożyjemy, zobaczymy jak to się przyjmie i ile takich Legend mamy na sieci, liczę, że szybko to się rozkręci i będę mógł z innymi Weteranami wymienić spostrzeżenia co by chcieli do takiej rangi.

Pozdro H.

Zachęcam opiekunów do nominacji w odpowiednim do tego dziale, twórzmy historię swoich serwerów! :)

Jestem top1 i nie pierdziele głupot - tak mi Wujek H. kazał.

3

Ten temat przeczytało 90 użytkowników a dokładnie:
Nadus, Fredbear :D, Mariuszekk, U SPIRIT, SeeQ, Jkem, Pi0N, Kirtasho, MICHU, HiveY, Jexenux, Vako$$$, NIEZGODNYYY, Baku, Kevcio, _XareN_, HS, poniacz, CuR Fennek HE, Lucyferusek9181, Pietrek, Batumen, Reksio, U BuddaSiakJamuni, McKK, Ninja, JustOne#Nikodem, oko diabła, Ksenooh, U Cukierek, Strusiu, Kiju, Sianokokos, qqadrian, Zbyniu, mati25785, Inextt, Aladyn, Marco4, kondzioo, NyuK, Firecon, Viking7331, LOTHBROK, Rzekszuszu, cOrtexi, Silverek, Ukrainieck, YonKo, Ga Briel, kowal, SZADI, Lolook, HansToNieJa, LubieMatematyke, MikiFrostyB, AdaX, ShadovDan, Angela, Papryk, NinjaTrol, Risen95, bademan31, Kraxy142, pawelisto2, DragonSee, KamiKos, U Rash3r12, Im Me, levvy1337, ffii6, zaPPer, Małcin1337, Wujek H., U L3WY, r1m, IVANPOLSKA, vivra, Lodar, MuminekPL, Aw1ko, Pączuś, MagicOOO, babloajp, adrian11231, Next!, ScreamDejv, SztosDamianek, NanoNeQ, PyNiO,

Napisz odpowiedz

Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Wszelkie prawa zastrzeżone Sloneczny-Dust.pl / Zakaz kopiowania elementów stylu forum bez zgody autora !
Wykonanie Ekipa Sloneczny-Dust.pl na podstawie szablonu ExCMS