Tico Dopisz komentarz do postu Wysłany: 15-12-2017, 17:36  #1

Użytkownik

Informacje:

Należy do:
Użytkownik

Witam
Od dłuższego czasu gram na waszym serwerze Only Pistol, od krótszego czasu jako VIP i zauważyłem, że na serwerze nie ma ani jednej informacji o zakazie używania wulgaryzmów. I owszem, nie jest to wymagane ale często obserwuje sytuacje, że przychodzi admin, ktoś napisze "K*** ale zwaliłem tą akcje" i jest "KICK KULTURA". 

Więc jako prawie codzienny bywalec na serwerze proponuję: 
ALBO
dać informacje o całkowitym zakazie używania wulgaryzmów
ALBO
zaprzestania wyrzucania ludzi z serwera za jedno przekleństwo. Wiadomo, że jak ktoś zacznie jechać wiązanką z przekleństw jakie mu się nasuną na język albo wyzywać innych to KICK jak najbardziej mu przysługuje i niepisanej zasady. 

Taka moja sugestia. I nie piszę to ze względu na siebie bo ja nigdy nie przeklinam przez mikrofon czy przez klawiaturę (co najwyżej pod nosem).

blac_ks Dopisz komentarz do postu Wysłany: 15-12-2017, 17:57  #2

Informacje:

Należy do:
AdministratorUżytkownik

Reputacja: 146/82

Jest coś takiego jak regulamin, który się akceptuje wchodząc na serwer. Można się z nim zapoznać zawsze i wszędzie, chyba na serwerze jest nawet komenda kierująca do okna popup.

http://forum.sloneczny-du...8-tr-vt7377.htm

8) Użytkownik winien zachować kulturę na serwerze. 

Wnim znajduje się taryfikator Kar:

Nadmierne przeklinania na czacie tekstowym → kick  ban wg uznania administratora

Jeżeli ban nie był potwierdzony kickiem - można złożyć skargę na admina.

Jeżeli uważasz że caly regulamin powinien otwierać CI się po wejściu na serwer, a za nim setki innych okienek z wieloma informacjami, które są na forum lub o których informują admini to niestety jesteś i w błędzie i w mniejszości.

Architektura, motocykle, wakeboard, strzelnica a po nocach CS.

Tico Dopisz komentarz do postu Wysłany: 15-12-2017, 18:11  #3

Użytkownik

Informacje:

Należy do:
Użytkownik

W którym zdaniu zasugerowałem, że powinien otwierać się cały regulamin bo nie mogę się doszukać? 

Owszem, regulamin serwera jest. Tylko wszyscy którzy przeczytają ten temat zadadzą sobie pytanie "Czy ja zawsze czytam regulamin przed wejściem na prywatny serwer?". Jeśli jest taka osoba to wielki szacunek, niech się pochwali w odpowiedzi do tematu. 

Ludzie przeklinają bo nie są świadomi tego, że łamią tym regulamin bo niektóre serwery na to przyzwalają. A sytuacja wygląda tak, że Admin na serwerze jest w może 10-20% czasu kiedy ktoś na nim gra. I tylko wtedy jest on egzekwowany bo tylko admin może kogoś wyrzucić. Wyjdzie admin to jest znowu gimnazjum. 

Więc podsumowując. Jako stały bywalec na serwerze, przedstawiłem tylko tym tematem jak wygląda sytuacja i zaproponowałem zmianę. Dostałem odpowiedź od administratora napisaną wyraźnym tonem niechęci i goryczy. Sytuacja jasna, można zamknąć temat. 

blac_ks Dopisz komentarz do postu Wysłany: 15-12-2017, 18:36  #4

Informacje:

Należy do:
AdministratorUżytkownik

Reputacja: 146/82

Wyraźny ton to by był gdybym coś napisał i zamknął temat. A ja tylko przekazałem inne spojrzenie.

Może miałeś akurat niefart bo coś innego mnie podqwilo, sorry.

Problem polega na tym:

Wcześniej było w taryfikatorze: upomnienie > kick > ban.  Ale sobie wszyscy z tego kpine robili. Jeden typosz codziennie przeklinał, jak nie dostawał za 3 razem upomnienia tylko kick lub ban to składał skargę.

Usunięto więc upomnienie.

Nie można każdego traktować inaczej, albo bez tego upomnienia w taryfikatorze dla co drugiego gracza robić wyjątek. Bo też będą skargi.

Ogólnie mamy prosty zwyczaj na sieci, który każdy serwer mógł sobie indywidualnie za głosowaniem kadry ustalić: Na Voice wolno przeklinać jeżeli to nie jest obraza lub totalny rynsztok psujący klimat, w końcu jesteśmy ludźmi. 

Natomiast na czacie tekstowym jest całkowity zakaz bluzgów - ponieważ caly chat jest publikowany w HL Stats publicznie na www. I każda osoba, nawet rodzić może wbić i poczytać.
Ja nie jestem kutwą i nie przeglądam tych czatów by banować.

Ale jak już ktoś składa skargę, albo sobie czymś nagrabił, albo stara się o jakieś względy to wtedy chętnie sobie czytam i wynagradzam banami.

Wg mnie - mojego osobistego zdania nie jako [email protected] - tylko jest to moja opinia z czasów gdy bylem adminem i naprawdę dbałem o graczy:
Kick z powodem kultura jest idealnym batem. Nie banujesz, nie wkurwiasz zbytnio gracza, dajesz powód, nie prowadzisz pyskówek, nie zamieniasz się w czyjegoś tatę, nie prawisz kazań, tylko kurna dajesz kicka z powodem kultura. I naprawdę jest to najszybsza i najlepsza metoda na nauczenie podstawowej zasady każdego serwera.

Szczerze to nie znam serwerów gdzie można bluzgać i spamować na chacie. I nie ważne czy jest admin czy go nie ma. Logi zostają.

Lepiej napierdzielać setki kicków a rzadko ale konkretnie banować gdy ktoś sobie nazbiera.

Najczęściej to gracze lecą w pręta! Na każdym serwerze mamy podobny klimat. Nie jest to żadna anomalia!

Powiedz mi jak to jest, że ostatnio wszedłem ja sam na serwer i mówie do [email protected] - skąd ja jako nowy gracz mam qwa wiedzieć o co tu chodzi, jakie są zasady i cele mapy? Przecież jak się rozpoczyna jakikolwiek tryb gry oficjalny to jest info; to włączone, tamto wyłączone, zdobywaj bronie, coś tam co rundę. A tu wpadam i uj.

Dostałem odpowiedź że każdy kto wchodzi na retakes już zna wszystkie zasady z samej nazwy. No to jak są tacy kurna sprytni to nie znają podstawowej zasady że wśród obcych ludzi należy zachować kulturę bo nie wiesz z kim rozmawiasz?

I to jeden kit czy na serwerze, na ulicy, w pracy czy w meczecie ?

Jedyny sposób aby się o tym dowiedzieli i zapamiętali to kick z powodem.
Sam miałem takiego binda, że przeklinanie na czacie jest zabronione bo jest publikowany na www. 

W dupie to każdy miał, nikt tego nawet nie czytał. Kilka lat tego używałem, nauczyli się tylko przez kicki.

Tym bardziej że nie spotykam już graczy którzy są zdziwieni że nie wolno bluzgać na czacie za to spotykam setki graczy którzy mówią no w końcu ktoś nie ma kija w tyłku, żeby dorosłym ludziom zabraniać soczystej qrwy rzucić jak dostaną czape.

Architektura, motocykle, wakeboard, strzelnica a po nocach CS.

Cukierek Dopisz komentarz do postu Wysłany: 15-12-2017, 19:55  #5

Użytkownik

Informacje:

Należy do:
Użytkownik

Reputacja: 50/85

Po prostu niektorzy admini za bardzo biora ten regulamin do siebie oraz zbyt sa przeczuleni na przestrzeganie go 
Ja osobiscie rzadko za ta kulture daje kicka gdyz zakazujemy tylko nadmiernego przeklinania a nie jednorazowego
Z moich obserwacji to Tak wyczulony jest tylko Next
Ale spokojnie to mu przejdzie z czasem bo chyba kazdy NOWY admin jest wyczulony na ten regulamin a z uplywem czasu to przechodzi a powod juz zalezy od przypadku 
Jednym od niechcenia drugim to po prostu przechodzi 
Reasumujac ty tez podaj adminow ktorzy to robia aby mozna bylo im zwrocic uwage bo to wystarczy - pamietaj kazdy pojecie kultura widzi inaczej wiec kazdy inaczej do tego podchodzi, kazdy tez ma dobre i zle dni wtedy tez inaczej reaguje
Ja w sumie tez musze przeprosic ze nextowi nie zwrocilem uwagi choc to zauwazylem :/

Do tego po tych twoich propozycjach rozumiem ze chcesz zapobiec kickom no bo tego sie uczepiles ale przeciez twoje 1 wyjscie dazy do wiekszej ilosci tych kickow ;p
Sluchaj skoro ty nie przeklinasz to co ci przeszkadzaja te kicki? kazdy po takim kicku wtedy sie dowiaduje o tym ze nie wolno i albo przestaje albo dostaje bana o i albo nawet nie wraca 
Ten kick to tez ta informacja ktorej niby nie ma

EDIT.
Jak widac, zwrocilem uwage nextowi <hura>

Gość Ty kozaku!

U Next! Dopisz komentarz do postu Wysłany: 15-12-2017, 20:17  #6

Na Wypoczynku

Informacje:

Należy do:
U UrlopAdmin - Retakes OPUżytkownik

Reputacja: 7/5

Nie będę się bronić nie ma co. Przyznaje się, że czasami daje kicka bez wyraźnego powodu i ostrzeżenia, ale jak napisal @Cukierek jesetm początkującym i jestem troszkę za bardzo wyczulony. Postaram się poprzedzać każdego kicka ostrzeżeniem (nie jednym). Mam nadzieję, że nie zniechęci Cięto to grania na naszym RETAKES OP
Przepraszam,
Next!

@EDIT
Wydaje mi się, że temat można zamknąć z braku aktywności. Ja osobiście zacząłem zawsze zwracać uwagę i kickam po 3-4 upomnieniach. Temat jest narazie wyczerpany

Za ten post możesz mi podarować +repka

mati25785 Dopisz komentarz do postu Wysłany: 31-12-2017, 09:23  #7

Opiekun Serwera

Informacje:

Należy do:
OpiekunAdmin - RetakesAdmin - Retakes OPUżytkownik

Reputacja: 1/14

Uważam ,że problem rozwiązany 

Temat zamkniety

Pozdrawiam

Ten temat przeczytało 54 użytkowników a dokładnie:
Kevcio, Sianokokos, Wujek H., szarnyk, hubix, pawelisto2, Im Me, Fredbear :D, Robak, Born, POWER4444, Bartoszenka, Ga Briel, BuddaSiakJamuni, Lodar, SET, _XareN_, U PIER DONKA, Viking7331, NinjaTrol, Pączuś, ZagneRo, U xPaulax, SPIRIT, MagicOOO, Cukierek, MICHU, U SztosDamianek, Pietrek, Ezik, SZADI, U A$AP Harry, YolYou, ShadovDan, Reksio, NIEZGODNYYY, YonKo, U Next!, brylas, poniacz, Inny, Inextt, U Ponczu'S, Invisible Woman, h0llyw33d., SeeQ, Papryk, mati25785, ByDeadline., U quRRierr, LubieMatematyke, IVANPOLSKA, Tico, PyNiO,

Temat zablokowany

Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Wszelkie prawa zastrzeżone Sloneczny-Dust.pl / Zakaz kopiowania elementów stylu forum bez zgody autora !
Wykonanie Ekipa Sloneczny-Dust.pl na podstawie szablonu ExCMS