Lodar Dopisz komentarz do postu Wysłany: 21-01-2018, 03:31  #1

Opiekun Serwera

Informacje:

Należy do:
OpiekunAdmin - Arena 64Użytkownik

Reputacja: 32/27

Dziś w naszym arenkowym sklepie zaszły pewne zmiany. Mianowicie, od teraz zakupione itemy nie są kupowane na stałe, a na określony czas.
Dlaczego tak się stało? Otóż do tej pory było tak, że gdy gracz kupił sobie wszystkie itemy jakie chciał, kredyty nie były mu już potrzebne. Z tego powodu większość graczy miała olewające podejście co do zarabiania ich. Wielu z nich chętnie oddawało je innym graczom, no bo po co im one skoro już wszystko mają?
Nie podobało mi się takie podejście do sprawy. Moim celem było, aby arenkowe kredyty stały się dość mocną walutą, która ma jakieś znaczenie i odgrywa wielka role w życiu serwera. Z tego też powodu wprowadziłem zakup itemów na czas określony oraz gry hazardowe, które okazały się być strzałem w dziesiątkę :D
Skoro już znacie historię i powód tejże aktualizacji, czas na krótkie omówienie zasady działania.
W tej chwili przy zakupie itemu wybieramy sobie ilość dni na jaki chcemy ten item kupić. Dostępne dni to: 1, 7, 15, 30, 60, 90. Cena jest wprost proporcjonalna do ilości dni.
Ceny itemów niewiele się zmieniły. Zazwyczaj kosztują one tyle samo co wcześniej lub odrobinkę mniej. Poprzednia cena itemu odpowiada 1 miesiącowi w nowym systemie.
W menu itemu widzimy czas (z dokładnością do 1 minuty), który nam pozostał zanim nasz item zniknie. Aby uniknąć zniknięcie wystarczy dokupić więcej dni. Można to łatwo zrobić z menu itemu.

Wielu graczy pewnie nie będzie zadowolonych z tej aktualizacji, jednakże jest to konieczny zabieg.
Co się wiec teraz stanie? Wszystkie nasze itemy znikną i trzeba je kupować od nowa? Otóż nie. Jak już wspomniałem wcześniej, poprzednia cena to mniej więcej 1 miesiąc w nowym systemie. Dlatego też zamiast zabierać Wam wszystkie itemy, po prostu dodałem do każdego posiadanego itemu miesiąc czasu ważności. Innymi słowy od teraz wszystkie wasze itemy mają miesiąc czasu w zamian za to że je kupiliście.

Wszelkie bugi proszę zgłaszać do mnie na PW.

[ Dodano: 27-03-2018, 16:48 ]
Aktualizacja

Pomysł ten nie przyjął się za bardzo, przez co wróciliśmy do starego systemu. Dziś rano zmieniłem to i od teraz ponownie raz zakupiony item mamy na zawsze!
Z czasem wymyślimy inne sposoby aby Kredyty stały się ważniejsza walutą na serwerze. Myślę o możliwości zakupu vipa za kredyty lub nawet wymianie na skiny :D To jednak bardzo odległe plany.

1

Ten temat przeczytało 42 użytkowników a dokładnie:
Kevcio, Kraxy142, HansToNieJa, KabelOdSzyii, Lodar, essa, _XareN_, Ksenooh, Ezik, U Rash3r12, SztosDamianek, U SPIRIT, BuBu, U Cukierek, Viking7331, Angela, Pączuś, LubieMatematyke, poniacz, Lolook, hubix, OlusSka, Next!, Pietrek, Inny, Papryk, Lisek121, Dura, zyberpl, YonKo, mati25785, Ninja, U #noname, Reksio, IDK, Nohomo, Pro100wniK, Bartoszenka, NinjaTrol, Inextt, MACHEETEEA, Fredbear :D,

Temat zablokowany

Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Wszelkie prawa zastrzeżone Sloneczny-Dust.pl / Zakaz kopiowania elementów stylu forum bez zgody autora !
Wykonanie Ekipa Sloneczny-Dust.pl na podstawie szablonu ExCMS