Guest64566 Dopisz komentarz do postu Wysłany: 17-05-2018, 02:05  #1

Użytkownik

Informacje:

Należy do:
Użytkownik

Reputacja: 119/62

Nudzi mi się to właściwie dam to samo co na ZM tylko tutaj wyjaśnię.

Tak jak już kiedyś pisałem, uważam, że sieć za bardzo skupia się na zapewnieniu ROZGRYWKI, a nie rozrywki. Postawić serwer. Chodzi? Chodzi. No i to by było na tyle.
Sieć powinna głównie zachęcać ludzi do gry na naszych serwerach wysokim poziomem serwerów to prawda, ale jest też dużo elementów, które dodatkowo mogą zachęcić graczy do dalszej zabawy. 

Na przykład:

1. Na serwerach gdzie jest to możliwe można dodać, że za tag sloneczny-dust.pl dostajemy 1 kredyt co minutę więcej, bądź jakieś punkty expa, nie wiem - obojętne.

2. Długo się zastanawiałem nad zaproponowaniem lvl-i, expa, kredytów w !sklepsms, ale po namysłach doszedłem do wniosku, że to byłoby zbyt...chamskie. Dlatego pomyślałem, że warto byłoby wprowadzić % bonus expa/kredytów do !sklepsms. 
2 dni SMS-em 5 zł i bonus 20% kredytów
7 dni 10 zł i bonus 20% 
itd...
Ceny oczywiście tylko przykładowe.
Błagam, tylko nie wpadnijcie na chory pomysł, że "można to przecież dodać do vip-a", bo się załamie. Cała idea w tym, żeby rozróżnić kredyty/monety/exp od profitów w postaci unikalnych klas postaci, broni i innego badziewia, a przy okazji zwiększyć zasięg zarobków.

3. 3. Konkursy na kredyty. Losowe konkursy z jakimiś działaniami matematycznymi, bądź pytaniami o daty i do zdobycia kredyty. Oklepane, ale zawsze jakieś urozmaicenie na ZM tego nigdy nie było. Na niektórych serwerach to jest, na innych nie, więc fajnie byłoby gdyby opiekunowie swoich serwerów pomyśleli czy pasuje to do ich serwera i poprosili również o wgranie tego pluginu do siebie.

Unknown31415 Dopisz komentarz do postu Wysłany: 17-05-2018, 09:40  #2

Użytkownik

Informacje:

Należy do:
Użytkownik

Ostrzeżeń: 1/6

Reputacja: 161/97

1) Proponowałem to kiedyś na bb i usłyszałem, że to bezsensowny pomysł, który nic nam nie da, dlatego też nie warto się w to bawić, chociaż tak jak Ty uważam, że to na pewno pomoże, ponieważ jak gracz ustawi sobie taki tag, to często zapomina go zdjąć, a potem biega z nim na mmach lub innych serwerach, dzięki czemu niektórzy chociaż z ciekawości spojrzą czym ten słoneczny dust jest.

2) Również dobry pomysł, na jb gracze sobie "nielegalnie" sprzedawali kredyty, więc zapewne znajdą się osoby, które zainwestują w takie procentowe zwiększenie expa czy też zarabiania monet. 

3) Plug-in taki chyba jest wszędzie, gdzie obecne są kredyty. Na jb, bb, arenach lub dr nie było problemu, aby opiekun dał mi kredyty, które później rozdawałem graczom na serwerach, na zm też chciałem, ale usłyszałem, że nie warto bo tam monety resetują się po mapie, trochę głupia argumentacja bo przecież na danej mapie ktoś na pewno z chęcią otrzymał by trochę kredytów za darmo. Skoro plug-n jest, więc wszytko leży po stronie opiekunów, aby rozdawali kredyty czasem sami lub dali je adminom by Ci się tym zajęli aalbo w ostateczności mogą jeszcze pogadać z organizatorami, chociaż uważam, że raczej wszędzie znajdzie się jakiś ambitny admin, który będzie chciał zarobić plusa u opiekuna i graczy ;p

Sygnatura została zablokowana, ponieważ użytkownik posiada warny.

Pietrek Dopisz komentarz do postu Wysłany: 17-05-2018, 12:51  #3

Opiekun Serwera

Informacje:

Należy do:
OpiekunAdmin - BBUżytkownik

Reputacja: 27/22

Unknown31415 napisał/a:
1) Proponowałem to kiedyś na bb i usłyszałem, że to bezsensowny pomysł, który nic nam nie da, dlatego też nie warto się w to bawić.

1) Od poprzedniej wyższej administracji bb mogłeś tak usłyszeć, aczkolwiek ja popieram ten pomysł, ponieważ tak jak napisałeś dzięki temu inni gracze widząc u znajomego taki tag przed nickiem może go to zainteresować i z czystej ciekawości wejdzie zobaczyć co to w ogóle jest.

2) Co do tych % bonusów to ja widzę to trochę w inny sposób, mianowicie: 
Na bb vip na 30 dni kosztuje 6.30zł i do tego jako bonus do kredytów, do expa nie ma co dawać bonusu bo to za bardzo ułatwi rozgrywkę.
Czyli na przykład gracz kupuje vipa na 30 dni przy czym płaci 6.30zł i dostaje bonusowo 2000 kredytów i w zależności na ile dni vipa kupi dostanie odpowiednią ilość kredytów na "start".
10 dni - 1000 kredytów
20 dni - 1500 kredytów
30 dni - 2000 kredytów
40 dni - 2500 kredytów
itd. Co 10 dni 500 kredytów więcej.

3) Konkursy niby były kiedy jeszcze Im Me i Insza byli razem organizatorami i w tedy dawało im się kredyty na rozdawanie, a pomysł z tymi pytaniami przez serwer i za dobrą odpowiedź jakieś kredyty nie jest złuy. Można to też zrobić w ten sposób, wyświetla się info na czacie "Chcesz zgarnąć 300 kredytów to odpowiedz na proste pytanie!" i na czacie wyświetla się pytanie na przykład, "Ile jest 6x6?" gracz który chce odpowiedzieć na pytanie wpisuje !odp <treść wiadomości> lub !odpowiedź <treść wiadomości> .

Podsumowując propozycje nie są złe i możnaby je wprowadzić w życie forum/serwerów.

Guest64566 Dopisz komentarz do postu Wysłany: 17-05-2018, 12:58  #4

Użytkownik

Informacje:

Należy do:
Użytkownik

Co do 2) to Pietrek bonus % kredytów byłby lepszy, ponieważ można byłoby to wprowadzić na każdy serwer i % bonus kredytów byłby zawsze proporcjonalny do charakterystyki serwera. Na BB mamy inne przeznaczenie kredytów, na ZM co mape się resetują, na DR jeszcze inne przeznaczenie itd, więc o każdym serwerze musielibyśmy myśleć osobno ile tam byłoby odpowiednio kredytów, a tak to po prostu bonus 20% zarabianych kredytów i wgrywać to na każdy serwer

Unknown31415 Dopisz komentarz do postu Wysłany: 17-05-2018, 13:07  #5

Użytkownik

Informacje:

Należy do:
Użytkownik

Pawelisto niby masz rację, ale akurat na bb niestety coś takiego coś takiego nie ma szansy przejść ;/ Jak już Pietruś napisał tam % do expa i zarabiania monet jest już w VIPie, a jeżeli ktoś miałby jednocześnie VIPa i dokupił te % to w trakcie jednej rundy mógłby zarobić duuuuuuuuuuuuuuuuuuuuże ilości monet, które po prostu zniszczyły by rozgrywkę innym graczom, ponieważ taka osoba mogłaby jako zombie wejść przy pomocy tych monet do dosłownie każdego.
Tak jak napisałeś, kredyty mają wszędzie inne przeznaczenie, więc akurat na bb plugin który proponujesz w takiej formie nie ma racji bytu, niestety.

Guest64566 Dopisz komentarz do postu Wysłany: 17-05-2018, 14:09  #6

Użytkownik

Informacje:

Należy do:
Użytkownik

No tak, ale to daje dodatkową opcję do jakiegoś ogólnego spotkania opiekunów z [email protected] i [email protected] w celu ujednolicenia sklepów slonecznego, bo teraz widzę, że VIP na BB ma bonus kredytów, VIP na Surf ma bonus expa, czemu nigdy czegoś takiego nie było na DR, albo na ZM gdzie również są kredyty.

" a jeżeli ktoś miałby jednocześnie VIPa i dokupił te % to w trakcie jednej rundy mógłby zarobić duuuuuuuuuuuuuuuuuuuuże ilości monet"

co za problem wyrzucić z VIP-a na BB ten bonus kredytów i dodać jako osobną usługę do kupienia? po co gracze mają kupować VIP-a z innymi bajerami, które może niekoniecznie są im przydatne, bo zależy im tylko na kredytach

usługa procentowego zwiększenia expa/kredytów na serwery byłaby ujednolicona i zawsze proporcjonalna do wartości kredytów tam panujących.

proponuję coś takiego, aby też ułatwić robotę technikom i zwiększyć przejrzystość usług

tzn. to jest tylko słowo klucz PROPOZYCJA, jeśli na pozostałe serwery się nie uda to mam nadzieję, że chociaż na ZM Inexxt to przemyśli i jeśli się uda to następne serwery będą z tego również korzystać

Unknown31415 Dopisz komentarz do postu Wysłany: 17-05-2018, 14:21  #7

Użytkownik

Informacje:

Należy do:
Użytkownik

Znaczy na bb jest bonus do expa i do monet xD Dlaczego tego nie ma na zm? To już musisz inexta zapytać.

Niby można to wyrzucić i dodać jako oddzielną usługę, problem to raczej nie jest, ale tutaj musiałby pomyśleć nad tym Pietrek, bo to w końcu jego serwer, ja czy Ty możemy sobie jedynie pisać, a bez niego i tak nic nie ruszy.

Najlepiej jakby wszyscy opiekunowie, którzy mają kredyty/expa u siebie na serwerach zrobili jakieś spotkanie z technikami i obgadali jak to wszystko ma dokładnie działać. Pączuś z tego co słyszałem jak byłem adminem na AWP również chce wprowadzić sklep, więc mógłby również w tym uczestniczyć, może dzięki temu szybciej wprowadzi ten pomysł na serwer ;p

Jak już te % zwiększenie expa/monet zostanie wprowadzone to od czasu do czasu opiekun lub ktoś za to przez niego wyznaczony mógłby zwiększyć, np. zarabianie monet o 30% na jedną mapę, zawsze to jakaś dodatkowa atrakcja, która zachęci ludzi do gry na serwerze. 

ShadovDan Dopisz komentarz do postu Wysłany: 17-05-2018, 14:25  #8

Użytkownik

Informacje:

Należy do:
Użytkownik

Reputacja: 54/53

1. Za*ebisty pomysł, było coś podobnego na JB (*), że za Słoneczny-Dust.pl w nicku dostawało się większą ilość kredytów, i nawet gracze ustawiali sobie to, i grali także poza serwerem z tymi nickami. Myślę, że na w/w serwerach również się to przyjmie.

2. Uważam, że to też jest dobry pomysł, i jakbym był jeszcze Opiekunem, to walczyłbym za wszelką cenę, żeby mi to wprowadzili. Nie wiem jak Harry, ale miejmy nadzieję, że jest podobnego zdania.

3. Był na DR quiz matematyczny, został usunięty, bo nie zawsze łapał poprawną odpowiedź, ale myślę, że przyjmie się spowrotem (chociaż najpierw wolałbym, żeby ktoś na serwerze jednak grał)

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity. But I'm not sure about the former" ~ A. Einstein

Pietrek Dopisz komentarz do postu Wysłany: 17-05-2018, 15:52  #9

Opiekun Serwera

Informacje:

Należy do:
OpiekunAdmin - BBUżytkownik

Reputacja: 27/22

Oczywiście propozycje co do % pisałem odnosząc się do bb i jak miałoby to tam wyglądać gdyby było ewentualnie wprowadzane.
Inne serwery mnie po prostu nie obchodzą dlatego pisałem tylko za swój serwer.

Ten temat przeczytało 48 użytkowników a dokładnie:
Ksenooh, LubieMatematyke, Kefiro, 666666666, MurlocPL, Papryk, Kraxy142, ShadovDan, Born, Unknown31415, MEISTER, Aw1ko, NinjaTrol, Wujek H., Rzekszuszu, FiXeeerO, ffii6, Kirtasho, Pietrek, Vekson, L3WY, Golem, Angela, hubix, Inextt, Batumen, YonKo, SztosDamianek, Ninja, Next!, U insza, Guest64566, [email protected]!!, IVANPOLSKA, Ponczu'S, Bartoszenka, Klocuchvideorec, SeeQ, Lodar, huzar, Cukierek, NyuK, HansToNieJa, McKK, Silverek, SPIRIT, Ga Briel, LOTHBROK,

Napisz odpowiedz

Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Wszelkie prawa zastrzeżone Sloneczny-Dust.pl / Zakaz kopiowania elementów stylu forum bez zgody autora !
Wykonanie Ekipa Sloneczny-Dust.pl na podstawie szablonu ExCMS