HansToNieJa Dopisz komentarz do postu Wysłany: 27-11-2017, 15:16  #21

Użytkownik

Informacje:

Należy do:
Użytkownik

Ostrzeżeń: 2/6

Reputacja: 31/10

Moim zdaniem, jakakolwiek by to nie była ranga, system automat, powoduje że jest zupełnie bezsensowna.

Sygnatura została zablokowana, ponieważ użytkownik posiada warny.

kowal Dopisz komentarz do postu Wysłany: 27-11-2017, 15:16  #22

Admin - JB

Informacje:

Należy do:
Admin - JBUżytkownik

Reputacja: 6/2

A może taką range by dostawały osoby które konto na forum założyły około 2 lata temu i przez ten czas ciągle z małymi przerwami są wśród nas i w mniejszym lub większym stopniu są zaangażowani w życie jak i forum jak i danego serwera/serwerów ?

pawelisto2 Dopisz komentarz do postu Wysłany: 27-11-2017, 15:38  #23

Użytkownik

Informacje:

Należy do:
Użytkownik

Reputacja: 98/48

Każdy na swój sposób jakos tutaj stara się zaproponować, sprecyzować rangę pod siebie. Nie wiem czy jest sens istnienia tej rangi w ogóle, gdyż już mamy Legendę, którą i tak bardzo często widzę przyznawaną „od czapy”, więc weteran tym bardziej wydaje mi się zbyteczna. Pojawiłyby się zbyteczne posty „jestem dłużej od niego, on ma weterana, a ja nie”.
Pomysł z automatem również odpada, bo to powinno być przyznawane "od serca", a nie przez jakiś algorytm. Dużo sieci serwerów ma na swoich forach jakieś właśnie zbyteczne rangi typu: "poster", "początkujący" itd. - boję się, że tutaj weteran byłby zalążkiem takich zbytecznych rang u nas.

Są osoby, które potrafią pomagać bez rang i ja bym się takich właśnie ludzi starał tu trzymać aniżeli "miłośników kolorków". 

Jestem top1 i nie pierdziele głupot - tak mi Wujek H. kazał.

2

blac_ks Dopisz komentarz do postu Wysłany: 02-12-2017, 05:59  #24

Legenda

Informacje:

Należy do:
LegendaUżytkownik

Reputacja: 66/67

HansToNieJa - ma całkowitą rację, automat i jakieś sztywne ustawienie lvl do osiągnięcia czyni rangę bezsensowną i spowoduje jedynie głupi wyścig rządnych kolorów.

Pawelisto - ma racje w tym, że każdy stara się ułożyć rangę pod siebie.

Nie ma jednak racji w tym, że taka ranga jest bez sensu lub, że jest początkiem bezsensownych rang.

O co chodzi:

1)  Ta ranga ma naprawić i dać wymierne i chwalebne znaczenie randze LEGENDA.  Czyli gdyby powstała ranga WETERAN, od razu X osób wypierdala z rangi Legenda.

2)  Powstanie rangi Weteren wiąże się z rozpisaniem dokładnego balansu zarówno rangi Legenda jak i Weteran.  Balans ten ma być wyśrodkowany przez wszystkich, tak by dla każdego to coś znaczyło.

3)  Nie będzie innych rang bez sensu (posterze, lubiani, donatorzy, pedaly za kase, partnerzy sexualni zarządu, żółtodzioby, gaduły). Dlatego właśnie tak trudno jest uzgodnić różnicę pomiędzy weteranem a legendą. Oraz ustalić czy są to odznaczenia czasowe, np tylko na absencje, czy stałe, oraz za jakie zasługi - ale po to by nie było nadużyć. By każda obecna i przyszła administracja tak samo i sprawiedliwie stosowała te odznaczenia wobec każdego. nie ważne czy lubianego przez siebie czy nie użytkownika forum.

4)  Zaproponowałem przemyślenie takiego rozwiązania ponieważ:

- są osoby, ze zdaniem którym przypadkowi użytkownicy powinny się liczyć. Np obecni tu Pawelisto czy Hans. Takich osób jest znacznie więcej. Nie wiem czy zasłużyły na Hall Of Fame aka Legenda ale na bank zasłużyły na Weterana. I na bank szaro bury kolor użytkownika z dupy im nie przystoi. Są trwałym elementem sieci, niezależnie od róznych akcji, sympatii czy antypatii. Niezależnie od zmieniającej się polityki administracji czy innych gównien, są tutaj. Są jakimiś liderami swoich mniejszych społeczności, i należy im się ich uhonorowane miejsce jak psu w dupę.
Miejsce to nie powinno kolidować z rangami funkcyjnymi. Tzn nie trzeba mieć rang administarcyjnych by być weteranem sieci, który odcisnął swoje piętno na jej kształcie.

Taka ranga powinna budować przywiązanie do sieci, to że ktoś jednak widział że tu jesteśmy i mieszamy. Że nie trzeba być adminem z kijem w dupie, że nie trzeba byś jakimś jebanym altruistą. Można być zwykłym sobą, kto obrał swoją indywidualną ścieżkę i chuj wszystkim do tego. Ale poświęcił czasu, nastukał w klawisze. Poza głupimi rzeczami miał do powiedzenia mądre. Jest znany. Nie musi być nawet lubiany. Jak to na wojnie. Byłeś, nakurwiałeś, dostałeś w pizde i żyjesz lub umarłeś - jesteś weteranem.

5)  Braki obu rang

IMHO do hall of fame - ja z powodu tylko swojej rangi też się nie zaliczam. To powinno być uhonorowanie za szczególne coś i kurwa wypisane przy każdym w specjalnym dziale. Za co i po co dostał. I co mu to daje.  Chodzi o wymierne rzeczy.  Poświęcenie czasu, pomysłu, pokonanie przeszkód. 
Czyli jeżeli ja miałbym kiedyś dostać Legendę to nie dlatego że wspiąłem się po jakimś koleżeńsko-układowym szczeblu na jakiś kolorek.

Tylko merytorycznie punktami:
- Styczeń 2017 - po zamknięciu sieci przez EMCE i Galbara - na założonym przez niego czacie Whats App, który został ostatnią czynną platformą komunikacji na sieci, stworzył sojusz opiekunów, założenia nowej struktury sieci. Podjął negocjacje i swoimi zdolnościami zjednywania ludzi umożliwił start sieci na nowo i jej rozwój w zupełnie innym kierunku zarządzania.
- Marzec 2017 - Twórca społecznego systemu samofinansowania się sieci, zarządzanego przez opiekunów. Czyniącego sieć samowystarczalną społecznością bez możliwości defraudacji lub czerpania zysków przez pojedyncze jednostki. Jednocześnie zarządzaniem umożliwił płynność finansową i stworzenie stałego 3 miesięcznego finansowego zabezpieczenia sieci.
- bla bla bla bla

Chodzi o to że powinny powstać dwa działy:  LEGENDA i WETERAN
Powinny powstać albo w: Sprawy dotyczące forum albo w Zmiany kadrowe - tak na szybko mi się tylko wydaje.

W tych działach: legenda powinna mieć swoje hall of fame - i powinno być opisane tam kurwa wszystko - co za co i po co, na jak długo etc. Czyli jeżeli ktoś zrobił x, x, x, x, odchodzi z sieci. - dostaje legende i trafia do hall of fame. Z dopiskiem że umożliwia mu to np. w jego indywidualnej sprawie powrót na konkretne stanowisko w określonym czasie. Taka forma jakby umowy z siecią - honorowana przez każdego administartora w przyszłości.  Jak wraca do funcjonowania w strukturach sieci. To może stracić rangę legenda. Ale nie musi tracić swojego profilu w Hall Of Fame - w końcu to co zrobił kurwa nie zniknęło.

Nie można dawać rangi - doszukując się wybitnego wkładu tyko dlatego, że ktoś kurwa odchodzi :D a tak właśńie było.

Tu chodzi o to, że zostaje oceniany Twój dorobek na sieci dopiero gdy się z nią rozstajesz.
Ale tylko dlatego, że gdy na niej jesteś wciąż masz czas by się czymś konkretnym odznaczyć.

Natomaist legenda zaczęła być przyznawana za czas, rozpoznawalność, wysokie rangi - bez żadnych szczególnych osiągnięć - czyli z dupy.
I dlatego aby mogła istnieć prawdziwa legenda, musi imho istnieć weteran.

Natomiast w dziale weteran. Nie ważne czy wciąż jesteś na sieci, czy już odszedłeś bo granat z csa urwał Ci prawe ramie.
Każdy powinien mieć prawo złożenia nominacji osoby trzeciej do takiego zaszczytu. Pisząc dokładnie w punkach wszystko co czyni danego użytkownika weteranem.

Dzięki tym działom, zapisom, wnioskom, oceną etc.  Tak naprawdę rangi same będą sobą zarządzać. Tzn gdy się będzie porównywać opisy każdej z osób to poziom sam się będzie ustalał dynamicznie. A z czasem lipne zasługi wylecą.  W hall of Fame, każdy będzie patrzył na ilość osób i jakość opisów, pewnie niektóre pierwsze nadane z czasem wylecą gdy porówna się je z takimi konkretniejszymi. Ale wylecą do weterana.

A w weteranie ludzie wyrobią sobię normę naturalnie. W końcu nie każdy na sieci może być weteranem bo by to gówno znaczyło.
Ale każdy by mógł złożyć nominację do utytułowania każdego.
Przynajmniej by beka byla z niektórych nieogarów :D

A czas rozpatrzenia wniosków na weterana przecież może być raz na 6 miesięcy albo i rzadziej. Wtedy się będzie te wnioski porównywało ze sobą i ocena będzie społeczna, wymierna.

Architektura, motocykle, wakeboard, strzelnica a po nocach CS.

pawelisto2 Dopisz komentarz do postu Wysłany: 12-01-2018, 00:51  #25

Użytkownik

Informacje:

Należy do:
Użytkownik

Reputacja: 98/48

Złota łopata za odkopywanie tematów dla mnie, ale kompletnie o tym temacie zapomniałem.

No to tak:
"I na bank szaro bury kolor użytkownika z dupy im nie przystoi. Są trwałym elementem sieci, niezależnie od róznych akcji, sympatii czy antypatii. Niezależnie od zmieniającej się polityki administracji czy innych gównien, są tutaj. Są jakimiś liderami swoich mniejszych społeczności, i należy im się ich uhonorowane miejsce jak psu w dupę."

Z tym oczywiście się zgadzam. Niekoniecznie jeśli chodzi o mnie tak jak to wcześniej wspomniałeś, ale o osobach, które są tu kawał czasu, pomagają i po prostu tworzą społeczność tej sieci. Mocą są według mnie odpowiednie argumenty, ale niektóre osoby to pomijają i patrzą przez pryzmat rang, czyli obecnie admin/opiekun/chef admin - typowo rangi związane z samą grą, przydałoby się coś takiego po prostu na forum. To, że ktoś jest zajebisty w grze to świetnie, ale jest mało aktywny na forum to powinien w pewnym sensie ustępować miejsca w hierarchii przynajmniej na forum. 

"
Taka ranga powinna budować przywiązanie do sieci, to że ktoś jednak widział że tu jesteśmy i mieszamy. Że nie trzeba być adminem..."

Tutaj całkowicie się zgadzam i w sumie właśnie coś takiego opisałem wyżej. Budowanie społeczności, przywiązania itd. Nawet to śmieszne: "jestem tu dłużej, więc widziałem trochę więcej" ma czasami zastosowanie i ranga weteran tylko by to podkreśliła.

Dalej nie będę wstawiać punktów odniesienia, bo po co...zgadzam się z całością, z samym funkcjonowaniem rangi weteran i jej różnicami z legendą.
Jak tylko black_ks wrócisz czekamy na taką rangę! 

Jestem top1 i nie pierdziele głupot - tak mi Wujek H. kazał.

Mazurek Dopisz komentarz do postu Wysłany: 20-01-2018, 16:51  #26

Junior Admin

Informacje:

Należy do:
Junior AdminUżytkownik

Reputacja: 55/48

Absolutnie odradzam nadawania rang weteran dla osób, które osiągną jakiś limit postów czy godzin. Stworzy się jeden wielki spam i burdel spowodowane zrzutem na rangę. 

Widzę to tak, że ranga weteran nadawana by była za wybitne osiągnięcia serwerowe oraz angażowanie się w jego rozwój, udzielając się w tematach na forum dotyczących danego serwera. Jest wiele osób, które w 100% są oddane i nawet z rangą gracz, mieszają się w jakieś sprawy. Powinno być to jako uhonorowanie danego admina/chef admina/opiekuna załóżmy przy rezygnacji i potem my jako administracja rozpatrujemy jego wkład w dany serwer i piszemy określony post m.in Dlaczego on, co zrobił, na jak długo, co mu to daje etc.. Prócz tego można nadać danej osobie rangę słoneczny na serwer, na którym poświęcił dużo czasu i pomysłu. Ogólnie jestem za wprowadzeniem takiej rangi, żeby budowała przywiązanie. 

Legenda natomiast jest dla osób, które w pełni zaangażowały się w życie forum oraz miały duży wpływ na jego rozwój. Czyli ogólnie dla osób, które są z nami od dawna, są rozpoznawalne na sieci, miały duży wkład w naszą sieć i są z nami już długi czas. Umożliwia im to powrót za jakiś czas na stanowisko opiekuna/moderatora/junior admina/administratora, zależy kto jaki miał dorobek na sieci. 

1

Mazurek Dopisz komentarz do postu Wysłany: 29-03-2018, 00:05  #27

Junior Admin

Informacje:

Należy do:
Junior AdminUżytkownik

Reputacja: 55/48

Ranga stworzona, ale będzie ukryta do czasu aż dostosujemy wymagania,warunki itp.. Więcej info wkrótce! 

Temat zamkniety

1

Ten temat przeczytało 88 użytkowników a dokładnie:
Kevcio, Pączuś, LubieMatematyke, kowal, zaPPer, Kaczor, Bartoszenka, POWER4444, Sztoss, Fredbear :D, Ga Briel, poniacz, insza, IDK, Ksenooh, Pietrek, Im Me, Jacob, NO ONE, Angela, kondzioo, KabelOdSzyii, MICHU, _XareN_, ZagneRo, SZADI, splatto, Born, YonKo, SET, Vikro, Stalker, HansToNieJa, SztosDamianek, maxb, Buczu, XjojkoX, SeeQ, Aw1ko, Viking7331, bademan31, MagicOOO, pawelisto2, Kebsss, Next!, U Rash3r12, JustOne#Nikodem, Reksio, U Cukierek, 3majsie1995 !, Papryk, Sianokokos, Ukrainieck, OlusSka, Invisible Woman, Luqx, Lodar, hubix, h0llyw33d., MEISTER, NyuK, Inextt, LOTHBROK, Adeeee, Wujek H., U #noname, AdaX, IVANPOLSKA, Batumen, U SPIRIT, U BuddaSiakJamuni, BOZYDAr, XPrexuu, szczypior, OSK4R, ShadovDan, Ezik, Ninja, MurlocPL, ffii6, Nohomo, mati25785, ferNN, U xPaulax, zyberpl, Mazurek, PyNiO, blejlook,

Temat zablokowany

Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Wszelkie prawa zastrzeżone Sloneczny-Dust.pl / Zakaz kopiowania elementów stylu forum bez zgody autora !
Wykonanie Ekipa Sloneczny-Dust.pl na podstawie szablonu ExCMS